Cyfrowe uściski dłoni: Dlaczego firmy mogą osiągnąć korzyści z cyfrowej księgi gości na swoich imprezach

Chociaż istnieje wiele firm, które niemal w całości przenoszą się do sfery cyfrowej i prawie wszystkie interakcje z klientami są cyfrowe, z niewielką lub żadną fizyczną korespondencją wykraczającą poza dostarczenie produktu, jest jeden rodzaj biznesu, który rozumie wartość kontaktów międzyludzkich: sprzedaż, w szczególności sprzedaż, która opiera się na sprzedaży bezpośredniej dokonywanej przez odwiedziny lub spotkania z klientami.

Firmy te rozumieją, że niektórzy klienci muszą zostać pozyskani poprzez prezentację na żywo lub spotkanie z przedstawicielami firmy. Najczęstszym sposobem spotkania zespołu sprzedażowego z potencjalnymi klientami są wydarzenia takie jak konwencje. Podczas gdy niektóre firmy wolą fizyczne księgi gości dla tych wydarzeń, istnieją też zalety cyfrowych ksiąg gości. Oto niektóre z nich:

 

Spersonalizowana rejestracja wstępna

Wiele konwencji oferuje premie za rejestrację wstępną. Jako firma możesz także zaprosić ludzi do rejestracji wstępnej na swoje stoisko. Daje to możliwość poznania klienta i jego potrzeb przed samym wydarzeniem, co daje czas na przygotowanie małego pakietu prezentacji dla klientów, którzy dokonali wstępnej rejestracji. To pokazuje gościom, że bardzo Ci zależy, aby zostali Twoimi klientami.

 

Łatwiejsze kodowanie danych klienta

Jedną z rzeczy, którą posiada praktycznie każda firma, która osiągnęła sukces jest CRM czyli program zarządzania relacjami z klientami. Konfigurowanie księgi cyfrowej tak, aby pola były podobne do CRM, znacznie ułatwia kodowanie danych klientów w programie. Pomaga także uniknąć problemów wynikających z niestarannego pisania, które mogą prowadzić do utraty okazji biznesowych!

 

Lepsza gotowość na zdarzenia

Znajomość tego, kto jest zainteresowany Twoim wydarzeniem lub stoiskiem oraz to, co go interesuje, pomaga Ci lepiej się przygotować. Na przykład, jeśli księgi gości pokazują, że większa liczba klientów jest zainteresowana danym produktem, możesz zgromadzić więcej próbek i broszur powiązanych z tym produktem. W końcu nic nie jest bardziej przygnębiające dla potencjalnego klienta na konwencji niż dowiedzenie się, że zabrakło próbek lub materiałów, zanim jeszcze przybył!