Cyfrowy lub fizyczny: jak określić, który rodzaj jest lepszy na daną okazję

Era cyfrowa bardzo przyczyniła się do interakcji międzyludzkich. Rozmowy, które kiedyś były ograniczone tylko do głosu, mają teraz także funkcje wideo, bez względu na to, w której części świata się znajdujemy. Nawet świat kartek z życzeniami musi się zmierzyć z cyfrową konkurencją. W przypadku tych dwóch opcji, wydaje się naturalne, że wysyłanie jednego rodzaju może być bardziej odpowiednie niż wysyłanie innego.

Jak ustalić, który jest lepszy? Oto kilka punktów do rozważenia przy próbie określenia, który typ kartki wysłać.

Relacja z odbiorcą

Jak blisko jesteś z odbiorcą lub odbiorcami może wpływać na to, co byłoby lepsze. Na przykład w okresie świątecznym dla członków rodziny bardziej odpowiednim środkiem byłaby karta fizyczna, ponieważ jest bardziej osobista. Jeśli wysyłasz kartki świąteczne do swoich współpracowników lub kolegów z biura, karta cyfrowa byłaby prawdopodobnie lepsza, ponieważ jest pełna życzliwości i praktyczna dla obu stron.

 

Znaczenie wydarzenia

Wydarzenie związane z Twoją kartką może również wpłynąć na wybór rodzaju kartki. Na przykład, jeśli właśnie wysyłasz kartę, aby rozjaśnić dzień odbiorcy, karta cyfrowa jest bardziej praktyczna: możesz ją wysłać z dowolnego miejsca i adresat może ją także odebrać z dowolnego miejsca. Jednak w przypadku ważniejszych wydarzeń, takich jak urodziny, ślub lub awans, fizyczna kartka z życzeniami będzie miała większe znaczenie.

 

Lokalizacja i odległość

To kryterium również jest ważne. Załóżmy, że wyjeżdżasz za granicę w poszukiwaniu pracy i okazuje się, że przyjaciel członka rodziny ma urodziny lub właśnie dostał awans i chcesz wysłać mu coś ważniejszego niż tekst. Wystarczy cyfrowa karta, ponieważ koszt i czas jej wysłania jest niski. Jeśli jesteś blisko zamierzonego odbiorcy lub spotykasz go regularnie, fizyczna karta byłaby bardziej odpowiednia.

Nasz katalog obejmuje szeroką gamę kart na każdą okazję, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, dlatego koniecznie go zobacz!