Ponadczasowe wspomnienia: dlaczego fizyczne kartki z życzeniami i księgi gości nie są przestarzałe

W ostatnim dziesięcioleciu cyfrowe wersje rzeczy znacznie się rozwinęły i zyskały dużą popularność. Zaczęło się od cyfrowych książek i wiadomości a obecnie obejmuje to także cyfrowe zwierzęta domowe, domy, a nawet dziewczyny! Przy całym tym ruchu do wersji cyfrowej łatwo zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie uważają, że niektóre rzemiosła fizyczne nie są już potrzebne. W końcu fizyczne kopie zajmują tylko miejsce, prawda?

My wierzymy, że się mylą. Uważamy, że pomimo dostępności cyfrowych wersji kart i księgi gości, posiadanie fizycznych kopii jest nadal znaczące. Oto dlaczego:

Fizyczne są wciąż bardziej „realne”

Podczas gdy kopia cyfrowa jest przyjemna, coś fizycznego, aby przypominać o wydarzeniu, jest jeszcze bardziej realne, ponieważ wspomnienia nie są związane z obrazem na ekranie. Pismo gości w księdze gości weselnych, delikatne plamy na karcie urodzinowej, spowodowane rozlaną wodą, zmarszczki z ręcznie robionej karty. Są bardziej prawdziwe niż to, co ma do zaoferowania karta cyfrowa.

Łatwiej dba się o fizyczne kartki i księgi gości

Niektórzy ludzie powiedzą ci, że łatwiej jest dbać o cyfrową kopię. Nie musisz się martwić o pleśń, wilgoć czy owady, które uszkadzają Twoje cyfrowe kopie, prawda? Ale ile razy załadowałeś dysk flash tylko po to, aby uzyskać komunikat, że pliki zostały uszkodzone? Jak często komputer lub telefon ulegał awarii, zanim można było utworzyć kopię zapasową plików i zdjęć? Prawda jest taka, że pomijając narażenie na ogień i powódź, kopie fizyczne są łatwiejsze do utrzymania w dobrym stanie.

Wzbogacają dom

Cyfrowe zdjęcia, kartki i księgi gości są ładne, ponieważ możesz je wyświetlać w dowolnym miejscu. Ale zwykle oznacza to, że będąc w domu, są po prostu schowane na dysku lub w Internecie. Dzięki odrodzeniu się scrapbookingu karty i strony z księgi gości znajdują nowe życie jako część albumów, które pełnią rolę centrów do stołów gościnnych i innych często zajmowanych pokoi w domu.